Zarząd SU 2023/2024 OPIEKUNOWIE SU 2023/2024 REGULAMIN SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO PLAN PRACY ZEBRANIA SU SZCZĘŚLIWY NUMEREK Podsumowanie I sem. 31 FINAŁ WOŚP Pomaga-MY Zainwestuj w naszą planetę Białe disco Dzień Ziemi Dzień Gadżetów Dzień Pszczoły Lekcje Europejskie Dzień Edukacja Narodowej Dzień Piżamy Pierwszy Dzień Wiosny Klasowy Konkurs Świąteczny Walentynki 2022 Dzień bez plecaka WYBORY DO SU Kolorowy i konkursowy listopad Kiermasz świąteczny Tydzień Mody Wiosennej

Zainwestuj w naszą planetę

Sprzątanie świata - 28 września 2023

z hasłem „Sprzątanie łączy ludzi”

Jak co roku o tej porze przystąpiliśmy do lokalnej akcji terenowej w ramach ogólnokrajowej „Sprzątanie świata – Polska”. To już jej trzydziesta edycja. Spora gromada szkolnych wolontariuszy z klas siódmej i ósmej a także szóstej, zebrała się po południu wraz z opiekunami Samorządu Uczniowskiego,by wyruszyć na sprzątanie najbliższej okolicy Baranowa.

Pierwsza grupa miała zadanie zadbać o ścieżkę wzdłuż trasy A2 oraz ulicy Szamotulskiej, a druga o tereny położone nad jezioremKierskim przy ulicy Letniskowej. Dość dobrze znamy już te miejsca z poprzednich wypraw i tak jak wcześniej szybko wypełniały się nasze worki. Było ich jednak znacznie mniej niż w poprzednich latach. Czyżby ilość śmieci w naszym otoczeniu malała i działają słowa Wojciecha Młynarskiego „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej” ?

Kolejny też raz, dzięki współpracy z sołectwem Baranowa i sołtysem panem Mieczysławem Paczkowskim, zaopatrzeni zostaliśmy w worki i rękawiczki oraz mały poczęstunek.  A uzbierane śmieci zostały już odebrane z ustalonych wcześniej
miejsc :)

Zainwestuj w naszą planetę

Powyższy tytuł to jednocześnie hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Ziemi. I tym razem nasi wolontariusze nie żałowali swojego czasu i wysiłku, by sprzątając tereny Baranowa, pozostawić po sobie czystszy wycinek świata.

W czwartek 20 kwietnia, popołudniu, uczniowie klas 8a i b oraz klasy 7, licznie stawili się na placu przy świetlicy wiejskiej w Baranowie. Szczęśliwie dopisała nam prawdziwie wiosenna i słoneczna aura, a przy tym towarzyszyła nam ochota do działania. Serdecznie przywitał nas sołtys Baranowa, pan Mieczysław Paczkowski i zaopatrzył w rękawiczki i worki do sprzątania. Pod opieką nauczycieli, opiekunów Samorządu Uczniowskiego, zajęliśmy się porządkowaniem tras wzdłuż jeziora Kierskiego, w tym też terenem na lewo od stacji BP oraz tym prowadzącym pod wiadukt w Baranowie.

Znów, tak samo jak przy poprzednich edycjach Dnia Ziemi czy Sprzątania Świata, nie opuszczało nas zdziwienie, a nawet dziecięca ekscytacja poszukiwaczy (niestety/bynajmniej nie skarbów), na co dziwnego pozostawionego przez innych można się natknąć. Efekty wykonanej przez nas pracy zarejestrowaliśmy na zdjęciach.

Sprzątanie świata 27 października 2022

z hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”

Jak co roku o tej porze nasi szkolni wolontariusze z klasy siódmej oraz obu ósmych przystąpili pod opieką opiekunów Samorządu Uczniowskiego do sprzątania najbliższej okolicy Baranowa. Kapryśna pogoda nie pokrzyżowała nam planów i na szczęście zdążyliśmy przed deszczem oraz szybkim zmierzchem.

Pierwsza grupa miała za zadanie zadbać o ścieżkę wzdłuż trasy A2, a kolejne dwie o tereny położone nad jeziorem. Dość dobrze znamy już te miejsca z poprzednich wypraw, więc i tym razem „nie zawiedliśmy się” i  szybko wypełniały się nasze worki.

Kolejny też raz, dzięki współpracy z sołectwem Baranowa i sołtysem panem Mieczysławem Paczkowskim, zaopatrzeni zostaliśmy w worki i rękawiczki oraz mały poczęstunek.  A uzbierane śmieci zostały już odebrane :)